Śniadanie na Trawie to nowa inicjatywa śniadaniowa w Poznaniu.

W miniony weekend (21-22 maja 2016) wystartowało Śniadanie na Trawie w Parku Jana Pawła II na Lęgach Dębińskich.  Postanowiliśmy wpaść i zobaczyć jak całość wygląda, porównać do Targu Śniadaniowego, który odwiedzaliśmy w poprzednich latach. W sobotę nie udało nam się dotrzeć,  jednak w niedzielę koło południa pojawiliśmy się na miejscu.

Całość jest dość fajnie zorganizowana, z dużym trawnikiem na środku i atrakcjami dla dzieci. Na duży plus zasługuje wypożyczalnia koców i rakietek do badmintona usytuowana na środku. Sam park jest rewelacyjnie przystosowany to weekendowego wypoczynku:

 • zewnętrzna siłowania
 • alejki dla rolkarzy
 • ławeczki ze stolikami
 • gry wymalowane na alejkach
 • boisko do koszykówki

Poznań Śniadanie na Trawie

Poznań Śniadanie na Trawie

Ale przejdźmy do najważniejszego czyli jedzenia! Na pierwszym miejscu rzuca się w oczy charakterystyczny rower od Bike Cafe, następnie kilka food trucków z naleśnikami, goframi, zapiekankami oraz makaronami. Na stoiskach można zaopatrzyć się w ręcznie lepione pierogi spod Piły (ruskie i z mięsem), na które się decydujemy. Zaraz obok spory wybór lemoniady – bierzemy lipową. Na deser chcemy zjeść lody z Wytwórni Lodów Miś, jednak mają dojechać za ok 20-30 minut, więc wybór pada na baklavy :)

Poznań Śniadanie na Trawie

Wybór jest oczywiście zdecydowanie większy, Restauracja Toga, Niezły Meksyk, Tarty i sporo więcej, jednak pozostałych dań spróbujemy następnym razem.

Słońce grzeje, więc podejmujemy jeszcze jedną próbę z lodami, jednak i tym razem odchodzimy z niczym, bo lody owszem dojechały, ale chętnych było wielu i już nie wystarczyło nam wytrwałości, aby stać w kolejce ;) See You next time Miś !

Poznań Śniadanie na Trawie

Czy Śniadanie na Trawie zastąpi nam Targ Śniadaniowy? Myślę, że tak, miejsce rewelacyjne, zdecydowanie więcej atrakcji w samym parku niż w lokalizacjach Targu Śniadaniowego, jedynie czego mi jeszcze brakuje to jeszcze kilku dodatkowych wystawców z jedzeniem i może jakiś warsztatów kulinarnych nie koniecznie dla dzieci.

Widzimy się za tydzień! Kto wpada ?

Poznań Śniadanie na Trawie Poznań Śniadanie na Trawie

Śniadanie na Trawie na fb

 • Niedługo wracam na stałe do Poznania i już nie mogę się doczekać weekendowych wypadów na Śniadanie na Trawie :)
  Trochę szkoda, że Targ Śniadaniowy w tym roku w ogóle się nie pojawi, ale myślę że Śniadanie na Trawie godnie go zastąpi. No i duży plus za to, że odbywa się on w Parku Jana Pawła II, mogę tam bez problemu i bezpiecznie dojechać z domu rowerem :)
  pozdrawiam!

  • Wpadaj, bo warto miejscówka naprawdę fajna! W kolejny weekend znowu się tam wybieramy!

 • Natalia Jaranowska

  Poznań mi niekoniecznie po drodze, ale przez Ciebie zrobiłam się głodna :)

 • Pierożki wyglądają smakowicie. Nigdy nie byłam w Poznaniu, a tym bardziej na Śniadaniu na Trawie. Ciekawi mnie czy wstęp na taką imprezę jest wolny.

  • Tak, wstęp jest wolny :)

 • Marta Odetta

  Ja taka Poznaniana (choć od dwóch tygodni legalna Opaleniczanka) a nie trafiłam tam jeszcze. Wstyd ;)

  • Czas najwyższy to nadrobić :)