Lifestyle to kategoria dość wyświechtana. Ale co to jest lifestyle? Bliżej nieokreślone coś często przyrównywane do „gadania o dupie Maryni” i sprowadzane tylko do pokazywania jedzenia w hipsterskich knajpach.

lifestyleMi się jednak wydaje, że to bardzo bogata i ciekawa kategoria. Pokazująca czyjś styl życia. A lubimy podglądać – trzeba się przyznać – interesuje nas jak żyją inni. Nie to co mają, ile zarabiają i czy odmawiają pacierz, ale właśnie JAK żyją. I chyba nie chodzi tu o zwykłą ciekawość, a przynajmniej nie tylko o nią. Wiedza o tym jak żyją inni daje mocny punkt odniesienia i pozwala szerzej postrzegać własne życie.

Owszem jest to gadanie o dupie Maryni, bo nasze życie składa się przecież z miliona pierdół.
Jest to też jedzenie, bo jest ono jednym z podstawowych elementów życia, a często jedynym urozmaiceniem w szarym dniu.
Jest to też spora dawka emocji, bo one nieodłącznie i zawsze towarzyszą życiu.
Jest to sposób patrzenia na świat i poglądy przeróżne, bo nie jesteśmy robotami.
Jest to kultura pod wszelką postacią, z którą się stykamy na różnych płaszczyznach.

Jest to po prostu ogrom rzeczy, bo z tego ogromu właśnie składa się życie. Dlatego żałuję, że słowo „lifestyle” stało się właściwie synonimem płytkości, pozorności i narcyzmu.

I dlatego, na przekór, właśnie takie posty będą się tu pojawiać.


świąteczne życzenia mihudee

Świąteczne życzenia!

Wszystkiego naj naj naj naj NAJLEPSZEGO! Wszystkim naszym drogim czytelnikom życzymy tego, co najlepsze. Cokolwiek to jest, niech się ziści. Marzenia niech się spełniają, zdrowie dopisuje, portfel niech pozwala na to co konieczne i to co zupełnie niepotrzebne, ale chciane. Samoloty i pociągi niech się nie spóźniają, autosave-y nie znikają, a światło do zdjęć niech…

0 komentarzy
Czy warto korzystać z Ubera

Uber | Co to jest i czy warto korzystać?

Tu Uber, tam Uber. Nazwa brzmi znajomo, ale nie do końca wiesz co i jak? A może w ogóle pierwszy raz o tym słyszysz? O Uberze mówi się, raz pozytywnie innym razem mniej… Więc jak to jest? Czy to bezpieczne? No i czy warto korzystać?

10 komentarzy
Płyta Julii Pietruchy - Parsley

Płyta Julii Pietruchy – Parsley

Nie jesteśmy eksperckim blogiem muzycznym i na taki nie staramy się pozować. Ale lubimy się dzielić tym co dobre. A tak się złożyło, że 15 kwietnia, czyli już jakiś czas temu, ale całkiem niedawno Julia Pietrucha wydała swoją pierwszą płytę – Parsley.

10 komentarzy
Poznań Śniadanie na Trawie

Poznań Śniadanie na Trawie – nowy targ śniadaniowy?

Śniadanie na Trawie to nowa inicjatywa śniadaniowa w Poznaniu. W miniony weekend (21-22 maja 2016) wystartowało Śniadanie na Trawie w Parku Jana Pawła II na Lęgach Dębińskich.  Postanowiliśmy wpaść i zobaczyć jak całość wygląda, porównać do Targu Śniadaniowego, który odwiedzaliśmy w poprzednich latach.

8 komentarzy
Wesołych Świąt

Wesołych Świąt!

2 komentarze
Playlista na Święta

Playlista na Święta!

Playlista na Święta! Od nas dla Ciebie w prezencie, specjalnie skomponowana, żeby umilić Ci świąteczny i przedświąteczeny czas. Można ją odsłuchać na Spotify oraz na Youtube. Staraliśmy się, żeby playlista była miła dla ucha – oczywiście! – jest tam trochę klasyków, ale przeczesaliśmy internety w poszukiwaniu tych mniej znanych wykonań.

1 komentarz
Praca w domu

Praca w domu – raj czy pułapka?

  Praca w domu… Wstajesz kiedy chcesz, pracujesz kiedy chcesz, wychodzisz kiedy chcesz, śpisz i jesz kiedy chcesz. No właśnie. Kiedy chcesz. Praca w domu ma ogromną ilość zalet. To co napisałam powyżej, oczywiście. Ale nie tylko.

0 komentarzy
początek bloga

Trudne początki…

Początki są trudne… Ale chcę już w końcu pisać, głowa od pomysłów kipi, a tu ciągle niezałatwiony pierwszy post. Dlatego nie owijając w bawełnę – po prostu zacznę. Na początek wypada się przedstawić: Jesteśmy parą 30-to latków, mieszkamy w dużym mieście i mamy kota.

0 komentarzy