Ostatnio pokazywaliśmy co kupić dla fotografa amatora, dzisiaj czas na kolejną część inspiracji i pomysłów na prezenty świąteczne. Tym razem na tapecie prezent dla podróżnika amatora.

Prezent dla podróżnika amatora
Zakładamy, że Twój podróżnik, to osoba kochająca podróżować i odkrywać nowe miejsca, ludzi, kuchnie, przygody. Raczej nie będą to dobre pomysły dla wytrawnych podróżników weteranów ;) Ale dla takich zapaleńców jak np. my – jak najbardziej!

 Co kupić na prezent dla podróżnika amatora? 

Co kupić na prezent dla podróżnika amatora?

  1. Przewodnik – najlepiej po miejscach, o których marzy Twój podróżnik. Będą dobrą motywacją i źródłem wiedzy. Dobrych przewodników warto poszukać w stacjonarnych księgarniach i przejrzeć ich zawartość. Ważne są aktualne informacje o środkach transportu i orientacyjnych cenach oraz piękne zdjęcia! Fajne przewodniki można kupić już od ok. 30zł.
  2. PowerBank – to bardzo często prawdziwy life-saver. Nie wszędzie można swobodnie naładować telefon, Nie zawsze też chcemy marnować na to cenny w podróży czas, a jednak w drodze jakoś szybciej bateria się rozładowuje. PowerBank pozwala naładować telefon w dowolnym miejscu. Można kupić powerbank już od 15zł, ale do telefonu warto kupić taki o pojemności 4000-5000mAh.
  3. Wojskowe Racje Żywnościowe – jeśli Twój podróżnik to typ survivalowca, myślę że ucieszy się z takiego prezentu. Od praktyka dowiedziałam się, że najlepsze są Francuskie Racje Żywnościowe! Koszt z tego co się orientuję to ok 30-40zł, i można je kupić w specjalistycznych sklepach w internecie.
  4. Czytnik książek – często w podróży sięgamy po książki, czy to w pociągu czy na plaży. O wiele wygodniejsze niż tachanie kolejnych tomideł jest zabranie czytnika. Najbardziej popularnym jest Kindle, sami też właśnie ich używamy i szczerze polecamy. Dużo wiedzy o samych czytnikach, gdzie je kupić i co je różni dowiesz się ze strony www.swiatczytnikow.pl, którą bardzo polecam. Koszt takiego czytnika zaczyna się od ok. 350zł.
  5. Walizka lub torba podręczna – są to rzeczy, które się zużywają z czasem i zawsze się przydadzą. Pamiętaj tylko, żeby spełniały wymogi linii lotniczych dotyczące wymiarów! Mi wpadły w oko te z Goshico, ale znajdziesz torby/walizki w odpowiednich rozmiarach już od 100-150zł.
  6. Prenumerata – np. roczna prenumerata podróżniczego magazynu to świetny prezent, który będzie „aktywny” aż do następnych świąt :) To bardzo fajny i sprawdzony przez nas patent. Koszt rocznej prenumeraty wiodących tytułów to ok. 100-150zł.
  7. Yerba Mate – jest spora szansa, że Twój podróżnik zna lub słyszał o Yerba Mate – napoju z Ameryki Pd. Jeśli jeszcze nie ma swojego zestawu, albo brakuje mu jakiegoś elementu – to idealna sytuacja dla Ciebie! Fajne zestawy można kupić w internecie np. w Fajowo.eu już od 50zł.

Pozostaje mi życzyć powodzenia w zakupach!

Jeśli masz jeszcze jakiś pomysł dopisz go proszę w komentarzach, będzie przydatny dla innych :)

Pozostałe części: