Było już o prezentach dla fotografa amatora, dla podróżnika amatora – przyszedł czas na przewodnik po prezentach dla geeka :)

Kto to jest geek?

Prezent dla geeka
Na pewno znasz co najmniej jednego. To osoby, które bardzo lubią wszelkiego rodzaju gadżety, gry, konsole, seriale, komiksy, elektroniczne nowości i wszelkiego rodzaju nowoczesne zabawki.

Pułapka jest taka, że geek lubi mieć nowości jak najszybciej, dlatego istnieje ryzyko, że to co chciałbyś mu kupić on już ma w swojej kolekcji. Dlatego warto mieć szpiega, który na bieżąco może sprawdzić jego zasoby.

 Co kupić na prezent dla geeka? 

Co kupić na prezent dla geeka?

  1. Gry – najprawdopodobniej będzie to dobry strzał. Gry mogą być komputerowe, na konsole lub planszowe. Może wyszła jakaś nowość? Są też gry legendy, może Twój geek jeszcze takiej nie ma? Wiedźmin jest wspaniałą i polską grą. Z planszówek polecam z serii Świat Dysku wg. Terry’ego Pratchetta Ankh-Morkpork, bo nie jest zbyt prosta i każda rozgrywka wygląda inaczej. Jest to wydatek od ok. 100zł.
  2. Shisha – z mojego doświadczenia wynika, że fajka wodna ma wielu fanów wśród geeków. Fajną opcją jest przenośna fajka, którą można założyć na butelki po napojach. Niestraszne jej stłuczenie dzbana, zawsze można ją zamontować na kolejnej butelce ;) Można ją kupić w sklepie Fajowo.eu za 79zł.
  3. Case na tablet/laptopa – bajerancka obudowa na telefon, torba na laptopa czy tablet albo naklejka na laptopa. Jest tego w internecie pełno, i tam polecam szukać, bo ceny są znacznie niższe niż w stacjonarnych sklepach. Koszt zaczyna się od ok 30-50zł.
  4. Gadżety – popularnych serii szczególnie lubianych przez geeków jest teraz dostatek. Np. Star Wars, Avengers, Doctor Who, The Walking Dead, Family Guy i cała masa innych, dla każdego coś dobrego. A skoro są serie – są też gadżety, czyli kubki, koszulki, torby, zeszyty, obudowy, piórniki itd. Wybierać można bez końca. Rozpiętość cen jest tutaj ogromna, od kilkunastu zł do kilkuset.
  5. Pad – dodatkowy i/lub bajerancki pad do konsoli, albo specjalna „kabura” na pada. Dla gracza dobry padów nigdy dość, zawsze się przyda. Ceny zaczynają się od ok. 100zł.
  6. Seria – ulubiona seria książek lub filmów czy odcinków na DVD. Pełno jest wydań kolekcjonerskich ulubionych przez geeków. Coś co zawsze dobrze prezentuje się na półce i z czego można być dumnym. Ceny zaczynają się od ok 150zł, ale zależy to od konkretnego tytułu i ilości części.

To już ostatnia część świątecznego-prezentowego przewodnika. Ponownie też proszę dopisz w komentarzu swoje pomysły, może ktoś jeszcze skorzysta :)

Pozostałe części: